Wyspy Kanaryjskie

 

Wyspy Kanaryjskie to jeden z "najpewniejszych" pomysłów na urlop z wylotem z Wrocławia, bez względu na porę roku. Co prawda Atlantyk nie jest zbyt ciepły w tym miejscu, ale temperatura i klimat łagodnego lata zawsze gwarantują, że będzie bardzo przyjemnie. Popularne Kanary, pomimo niezbyt dużych rozmiarów, cechują się ogromnym zróżnicowaniem klimatycznym i geograficznym. Niektóre z wysp, jak Teneryfa czy Gran Canaria, same w sobie są niezwykle różnorodne, nazywane często "kontynentami w miniaturze".

Obecnie w związku ze zmniejszeniem się popularności Egiptu w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny Wyspy Kanaryjskie są numerem 1 lotniczych urlopów. Z wylotem z Wrocławia można spędzić wakacje na Teneryfie, Fuerteventurze i Lanzarote. Znacznie bardziej rozbudowany rozkład lotów na Kanary ma port lotniczy Katowice-Pyrzowice.  

W tym miejscu warto obalić jeden z mitów związanych z Wyspami Kanaryjskimi (a dokładnie z ich nazwą). Część z turystów przybywających na Wyspy Kanaryjskie liczy na podglądanie kanarków, od których Wyspy Kanaryjskie wzięły ponoć swoją nazwę. Owszem, kanarki można tu zobaczyć, ale błędem jest myślenie, że to one są odpowiedzialne za nazwę archipelagu. Nazwa  Wysp Kanaryjskich pochodzi nie od ptaszków, a od psów. Canis to łacińskie słowo oznaczające właśnie psa. Kanarki zawdzięczają swoją nazwę występowaniu na Wyspach Kanaryjskich a nie na odwrót.

Zapraszamy do kontaktu (telefonicznego, mailowego, wizyty w naszym biurze). Polecamy urlop na Wyspach Kanaryjskich z wylotem z Wrocławia.

Szczegółowe opisy poszczególnych, wysp i regionów znajdziecie Państwo w przewodniku na naszej stronie głównej.

Ze względu na pewne uwarunkowania techniczne jak i postanowienia umowne niektórych touroperatorów, nie wszystkie możliwe oferty są dostępne na stronie www. Zachęcamy zatem do kontaktu z naszym biurem.